źródło: h10025.www1.hp.com

Do czyszczenia komputera

Komputer w równym co inne sprzęty kurzy się i brudzi. Nie służą mu okruszki, popiół, tłuste ślady, wylane płyny czy sierść pupili. Zniszczeniu sprzętu oraz utracie danych można przeciwdziałać regularnie czyszcząc komputer. Do tej czynności potrzebne będą nie tylko ścierka i odkurzacz.

Przydatne okażą się też:

accura-sprezone-powietrze-600ml Zestaw_do_czyszczenia_foto_Easy_Touch_ET_2606_5w1_1350474187_370 lambda-pianka-do-czyszczenia-laptopow-150ml-l-913019 smart-electronic-mini-odkurzacz-na-usb-do-laptopa-pc-koncowki
Sprężone powietrze Ścierka z mikrofibry Pianka do czyszczenia Odkurzacz

Znajdzie się je na przykład tutaj. Sprężone powietrze w sprayu to podstawowe akcesorium. Pomoże wydmuchać kurz z trudno dostępnych miejsc. Najczęściej występuje w puszcze z rurką. Taka konstrukcja pojemnika bardzo ułatwia porządki. Patyczki z wacikami nasączonymi odpowiednim środkiem usuną zanieczyszczenia, których nie można będzie pozbyć się wykorzystując sprężone powietrze. Konieczna będzie również ściereczka. To nią wyczyści się obudowę, monitor i pozostałe zewnętrzne części itp. Można ją nasączyć wodą lub spirytusem. Natomiast pianka do czyszczenia w sprayu poradzi sobie z brudem na obudowie czy zewnętrznych urządzeniach peryferyjnych. Do wessania większych zanieczyszczeń posłuży także odkurzacz stacjonarny albo przenośny. W zależności od tego ile osób korzysta z danego komputera należy czyścić go co tydzień lub średnio co 3 miesiące. Przed czyszczeniem trzeba pamiętać o wyłączeniu sprzętu i nie podłączaniu go dopóki jego mokre elementy nie wyschną.